Blog je zrušen

Bouřky 23.8.2010

Na tento den se předpovídala studená fronta s místními bouřkami. ESTOFEX předpovídal pro severní a východní Čechy dokonce stupeň 2, pro zbytek území kromě jihovýchodní Moravy stupeň 1. Právě pro jihovýchodní Moravu platila výstraha na bouřky z 50%. SKYWARN kupodivu bouřky nepředpovídal:

http://estofex.org/forecasts/tempmap/2010082406_201008222223_2_stormforecast.xml.png

Odpoledne jsem byl pryč, když jsem odjížděl, nafotil jsem si roztahující se kovadliny bouřkové linie, která se táhla od severovýchodních Čech až po jižní Čechy a západní Vysočinu:


Poté jsem průběžně na obloze bouřky sledoval, nejprve jsem si vyfotil základnu Cumulonimbu a poté i se shelf cloudem. Než jsme s babičkou a dědou odjížděli, chtěli něco nakoupit v Albertu. Já jsem zatím přes přední sklo sledoval nádhernou húlavu. U jedné fotky si všimněte, že už začíná pršet a po chodníku normálně chodí lidé. A to už i hřmí. Bouřce absolutně nevěnují pozornost:


Ale z bouřky téměř nic nebylo, viděl jsem 3 záblesky nad mraky a slyšel 6 hromů. Přitom slabě sprchlo. Ale bouřkový den zdaleka nekončil, i když jsem si myslel, že to hlavní máme za sebou.

V 19:30 se na západě vyvinulo bouřkové jádro, ale okamžitě zaniklo. Výsledek: 1 blesk, 3 hromy, mírný déšť.

Poté, ve 20:30, jsem viděl 1 CC blesk a slyšel 2 hromy z ,,umírajícího jádra" na jihu. Blesk uhodil pravděpodobně na hranicích Česka a Rakouska. Tato bouřka byla beze srážek.

Ve 21:00 se vyvinula další slabá bouřka na západě. Viděl jsem 3 záblesky a slyšel 5 hromů do té doby, než se rozpadla. Pak přišlo její srážkové pole a 15 minut mírně pršelo.

Už jsem chtěl jít spát, když tu vidím záblesk. Je 23:15 a na jihozápadě se vytvořila další bouřka! Nakonec vidím 10 záblesků, 2 CG blesky a 1 CC blesk. K tomu slyším 27 hromů. Ve 23:45 ustane její elektrická aktivita a začne silně pršet. Silný déšť ovšem trvá pouze do 23:50, poté, do půlnoci, prší již jen slabě. Kolem půlnoci již jdu konečně spát s tím, že jsem zažil další úspěšný bouřkový den. 


Fotografie budou doplněnyKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí